top of page

Штучний інтелект в енергоефективності. Підсумки вебінару


19 грудня відбулася фінальна, проте не менш важлива і цікава подія Національного Проєкту «Тиждень Енергоефективності 2024» -  Воркшоп «Штучний інтелект в енергоефективності для громад». Онлайн захід відвідали майже 100 учасників з різних куточків України.

Вебінар організували та провели Ірина Гнутова та Олексій Петров – експерти зі штучного інтелекту, представники компанії A&I Consult. Пані Ірина напочатку повідомила присутнім, що головна мета вебінару полягає у тому, щоб знайшовши для себе щось нове, енергоменеджери почали активно використовувати переваги штучного інтелекту в роботі.

В свою чергу пан Олексій розпочав із загальних характеристик та лікбезу у світ ШІ. Виявляється, на початку року в Україні налічувалось вже більше 5 тисяч фахівців зі штучного інтелекту. Проте більше половини українців ще не знайомі з новими трендами у світі ІТ і ніколи не використовували штучний інтелект в роботі чи побуті. І не зважаючи на це, наша держава є лідером впровадження ШІ серед європейських країн. Влада вже звернула увагу на ці тенденції, Мінцифра навіть презентувала «Білу книгу», яка містить стратегію регулювання ШІ та конкретні інструменти для бізнесу щодо використання новітніх технологій.

Перейшовши від загальних питань до конкретики, далі вебінар був сфокусований на можливостях, які відкриває штучний інтелект саме для представників територіальних громад, а саме:

  • Освіта;

  • Аналітика;

  • Комунікації;

  • Управління;

  • Ефективність та прогнозування.

Далі експерти навели та навіть продемонстрували приклади впроваження можливостей ШІ в повсякденну роботу. Завдяки цим інструментам керівники та працівники ОТГ зможуть спрощувати більш складні задачі та оптимізувати власний час, переклавши рутинну роботу на ШІ. Сучасні інструменти дозволяють за п’ять хвилин створити план освітньої програми для співробітників, оформити протокол робочих нарад зі стенограми, підготувати реліз для представників ЗМІ, а найголовніше – проаналізувати великі масиви даних, зробити висновки та візуалізувати їх. На цьому «здібності» штучного інтелекту не обмежуються.

Після серії запитань від учасників експерти поділилися двома цікавими лайфхаками:

1.     Штучний інтелект створений на базі знань, отриманих від людини, а разом зі знаннями він ще й перейняв здібність до спрощення складного і навіть трішки лінощів, а отже коли ви озвучуватимете черговий запит у GPT-чат, спробуйте бути більш ввічливим та конкретизуйте своє прохання і ви здивуєтеся на скільки якіснішою буде відповідь;

2.     Штучний інтелект ніколи не стане розумнішим за людство, він покликаний не відібрати у нас роботу, а зробити її швидшою та комфортнішою.

Якщо ви не мали змоги долучитися до вебінару онлайн, але бажаєте також отримати нові знання у сфері ШІ, слідкуйте за нашими новинами, організатори Національного Проєкту «Тиждень Енергоефективності 2024» опублікують усі доступні матеріали. А вже наступного року під час Форуму енергоменеджерів ймовірно саме ви поділитеся власними успіхами «співпраці» зі штучним інтелектом у громаді!

 
 
 

Comments


Контакти

04080, Україна, м.Київ,

вул. Кирилівська, буд. 82, оф.256

+380 67-401-26-98

bottom of page