top of page
Пошук

Термомодернізація ЖДНЗ №6 в місті Житомир

17 березня 2023 року відбувся престур для журналістів та медійників у Житомир на тему: «Кліматично-нейтральне майбутнє Житомира. Зелений перехід міста на 100% ВДЕ до 2050р».


Організатори: Громадська Спілка "Бізнес за партнерство" в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією GIZ за дорученням Уряду Німеччини та Швейцарії.

У рамках престуру журналісти відвідали два термомодернізованих обʼєкти: Житомирський дитячий навчальний заклад №6 (термореновація в рамках проєкту «Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Житомира» за фінансової підтримки Північної Екологічної Фінансової Корпорації NEFCO та Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля Е5Р) та Житловий будинок ОСББ «Вулик-21» (термомодернізація в рамках програми «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності»).


Термомодернізація ЖДНЗ №6


У ЖДНЗ №6 наразі виховується 224 дитини, 13 вікових груп. Заклад побудовано у 1968 році, термореновація почалась у 2014 році. Представників ЗМІ зустріла завідувачка закладу Тетяна Казмерчук. Вона розповіла про процес модернізації:

“Спершу утеплили дах, далі утеплили фасади мінеральною ватою на 10 см. По всьому периметру розкопали цоколь, і на глибині 1,5 метри затягнули гідроізоляцією. Таким чином утеплили весь фундамент, і вже тоді заклеїли плиткою. Замінили вікна, вхідну групу дверей та встановили індивідуальний тепловий пункт, який розмежовує однакову температуру по всьому приміщенню.



У підвальному приміщенні утеплили підлогу. Таким чином заклад затягли “в шубку”: якщо раніше температура взимку була на рівні +16-17 градусів, зараз вона стабільно тримається на рівні +21-22 градусів тепла”.


Енергоефективне укриття

Як і у більшості закладів в Україні, підвальне приміщення до повномасштабного вторгнення не використовувалось. У 2022 році, перед початком навчального року, укриття утеплили, встановили вентиляцію, зробили суху підлогу. В укритті є санвузол, а для кожної вікової групи розроблено власний куточок, де діти можуть перечекати повітряну тривогу. Є два повноцінних входи/виходи та два евакуаційних виходи-вікна.


Як повідомив мер міста Сергій Сухомлин на пресконференції у рамках престуру, у Житомирі з 2014 року термомодернізували 18 дитсадків і 6 шкіл. У результаті термомодернізації вдалось досягти суттєвого зниження споживання теплової енергії (на 55-60% від очікуваного споживання). У місті проводиться низка процесів термомодернізації та енергоефективного будівництва. Зокрема, відбувається будівництво ТЕЦ, яка працюватиме на альтернативному паливі та відходах. У місті працює сміттєпереробний завод, реконструюють водоканал та теплокомуненерго. Житомир удвічі скоротив використання газу, а до 2050 року місто планує перейти на 100% ВДЕ.


Автор: Завадецька Ангеліна

Довідка:

Організатори проєкту: Громадська Спілка "Бізнес за партнерство" в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією GIZ за дорученням Уряду Німеччини та Швейцарії.

Проєкт реалізується за підтримки: Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерство освіти і науки України, Держенергоефективності.

При партнерстві: Національна Спілка Архітекторів України, Національна спілка журналістів України, Асоціація міст України, Конфедерація будівельників України.


Comments


bottom of page